Join us to see how your institution's researchers can enrich their research and students can improve their grades using Gale digital resources.

A variety of speakers will be presenting information about Gale Primary Sources as well as our extensive e-book programme. We will focus especially on Middle East related content from Archives Unbound, our digitised collections of historical newspapers including The Times, Financial Times and The Economist and our award-winning eBook platform, GVRL.

Please fill in your details to let us know you're coming...

If you have any further questions, please feel free to email emea.galereply@cengage.com

Gale Digital Resources Presentation
Gale Dijital Kaynaklar Tanıtım Günü

Gale Dijital Kaynakları kullanarak; araştırmacılarınızın çalışmalarını nasıl zengileştirebileceğini ve öğrencilerinizin başarılarını nasıl arttırabileceğini görmek için bize katılın.

Konuşmacılarımız Gale Temel Kaynakların yanısıra geliştirilen e-kitap platformumuzu tanıtacaklar. Özellikle The Times, Financial Times ve The Economist’i içeren bir dizi dijital gazete koleksiyonunun yanında, bir başka dijital arşiv koleksiyonumuz olan Archives Unbound’dan Türkiye &Orta Doğu başlıkları ve ödüllü e-kitap platformumuz olan GVRL hakkında sizleri bilgilendirecekler.

Katılımınızı alabilmemiz için lütfen boşlukları doldurunuz...

Daha fazla sorunuz için aşağıdaki e-posta adreslerine yazabilirsiniz

emea.galereply@cengage.com

kemal.celik@cengage.com